Image

بیمه مهندسی سفارش آنلاین

بیمه مهندسی

بیمه‌های مهندسی از جمله رشته‌های مورد توجه  صاحبان صنایع و سرمایه در بازارهای جهانی محسوب می‌شود که با توجه به کاربردهای گوناگون آن از تنوع زیادی برخوردارند. بیمه‌های مهندسی خطرات احتمالی و حوادث فیزیکی ناگهانی و غیر قابل پیش­بینی در طول فعالیت‌های صنعتی، عمرانی و طرح‌های ساختمانی و وقوع خسارت­های بزرگ به سرمایه‌های کلان را تحت پوشش قرار می­دهد. محدوده پوشش‌ در بیمه‌های مهندسی برخلاف سایر رشته‌های بیمه كه اكثراً دامنه‌ای به نسبت محدود دارند و تنها خطراتی معدود را زیر پوشش خود قرار می‌دهند، بسیار وسیع و گسترده است.

این نوع بیمه به دو دسته کلی تقسیم می­شود:

·        بیمه‌‌هایی كه برای دوره عملیات ساخت و نصب صادر می‌شوند.

·        بیمه‌‌هایی كه برای دوره بهره‌برداری صادر می‌شوند.

انواع بیمه‌های مهندسی

۱- بیمه تمام­ خطر پیمانکاران  (C.A.R)

پروژه‌های ساختمانی از تاریخ شروع تا زمان تحویل به کارفرما، در مقابل هرگونه خسارت ناشی از هر حادثه و همچنین خسارت­های مادی، جرح، صدمات بدنی وارده به اشخاص ثالث، پاکسازی محیط و برداشت ضایعات تحت پوشش این بیمه‌نامه قرار می‌گیرد.

بیمه تمام ­خطر پیمانكاران از جمله بیمه‌های تمام­ خطر می‌باشد‌، به این معنی كه تقریباً هرگونه زیان یا خسارت ناگهانی و غیر قابل پیش‌بینی كه در طول مدت بیمه به اموال بیمه­ شده واقع در محل اجرای پروژه ساختمانی وارد شود، مشروط بر اینكه به نحوی مشخص در بیمه­ نامه مستثنی نشده باشد را تحت پوشش قرار می‌دهد كه مهم­ترین آن­ها عبارتند از:

·        آتش‌سوزی‌، صاعقه‌، انفجار‌، سقوط هواپیما، كاربـرد آب یا سـایـر اقـداماتی كه به منظور اطفای حـریق صورت می‌گیرد

·        سیل، طغیان آب، باران، برف، بهمن و امواج عظیم دریا در اثر آتشفشان

·        هرنوع توفان

·        زمین ­لرزه، نشست زمین، لغزش زمین و صخره‌ها

·        دزدی ساده‌، سرقت با شكست حرز

·        اجرای ناصحیح كار، عدم مهارت، سهل انگاری

·        ازبین رفتن یا خسارت وارد به مصالح ساختمانی‌، ماشین­ آلات ساختمانی و لوازم و تجهیزات ساختمانی كه ممکن است در حین حمل و نقل در محدوده اجرای پروژه‌، انبارداری یا در هنگام سواركردن یا پیاده كردن ماشین­ آلات به وقوع بپیوندد

۲- بیمه شكست ماشین ­آلات(M.B)

این بیمه ­نامه برای كارخانه ‌ها در زمان بهره ­برداری صادر می‌شود و خسارات فیزیكی، ناگهانی و غیر قابل پیش­بینی تأسیسات، تجهیزات و دستگاه‌ها را تا ارزش جایگزینی شامل هزینه نصـب، حـقوق و عـوارض گمركی و هزینه حمـل بیمـه می‌کند.

۳- بیمه تمام­ خطر سازه‌های تكمیل ­شده C.E.C.R

پروژه‌های مهندسی مانند سدها‌، راه‌ها، پل‌ها، برج‌ها، طرح‌های آبیاری و زهكشی و نظایر آن پس از اتمام عملیات و تحویل موقت به صاحب كار در دوره بهره‌‌برداری در معرض سوانح قرار دارند كه با این بیمه ­نامه این­گونه خطرات و سوانح طبیعی تحت پوشش قرار می‌گیرند.

۴- بیمه تجهیزات پیمانكاری و  ماشین­ آلات كارگاهی C.P.M

پیمانكاران می‌توانند ماشین­ آلات مكانیكی، لودر، گریدر، بولدوزر‌، بیل مكــانیكی‌، دستگاه‌های مكنده و حفاری، پــمپ و ویبراتور، لیف تراك و جرثقیل خود را كه مجاز به عبور و مرور در جاده‌های عمومی ‌نمی‌باشند، تحت پوشش این بیمه‌نامه قرار دهند.  

 ۵- بیمه تجهیزات الكترونیكی E.E

كلیه خسارات سخت­افزاری ابزارهای ظریف الكترونیكی رایانه و … در مقابل خسارات ناشی از ضربه، برخورد اجسام خارجی، آبدیدگی، آتش‌سوزی و نوسانات برق تحت پوشش قرار می‌گیرند.

۶- بیمه عیوب اساسی و پنهان ساختمان(تضمین کیفیت ساختمان)

این بیمه‌نامه هرگونه نقص در سازه‌های اصلی و جانبی ساختمان ناشی از طراحی غلط، اجرای نادرست و مواد و مصالح معیوب طی مدت اعتبار بیمه‌نامه که به بیمه‌گر اعلام شود و در زمان صدور گواهی پایان کار و گواهی تأیید بازرس فنی آشکار نشده باشد را تحت پوشش قرار می‌دهد.

 ۷- بیمه بویلر و مخازن تحت فشار

ضمن بازدید و ارائه توصیه‌های ایمنی به بیمه‌گذاران، خطر انفجار مخازن تحت ‌فشار‌، بویلرها و خسارت‌های ناشی از آن­ها تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

 ۸- بیمه فساد كالا در سردخانه D.O.S

این بیمه­ نامه مكمل بیمه شكست ماشین ­آلات است و بیمه­ گذار می‌تواند همزمان با بیمه تجهیزات سردخانه، خسارت ناشی از فساد كالاهای موجود در انبار سردخانه را در صورت ازكارافتادگی دستگاه­ های تبریدی تحت پوشش قرار دهد.

۹- بیمه تمام­ خطر نصب E.A.R

این بیمه‌نامه به منظور نصب تجهیزات و ماشین­آلات کارخانه و تأسیسات از هنگام تجهیز کارگاه تا پایان عملیات نصب و کارهای ساختمانی‌، آزمایش و راه ­اندازی طرح­هایی نظیر کارخانه‌های صنعتی و تولیدی، نیروگاه‌ها،
‌خطوط‌ انتقال نیرو‌، تأسیسات ‌مخابراتی ‌و تلویزیونی، ذوب آهن، فولادسازی، راه آهن‌، خطوط لوله نفت وگاز، پتروشیمی، پالایشگاه و … صادر می‌گردد.

 بیمه تمام ­خطر نصب، پوشش بیمه ای گسترده ای را فراهم می‌آورد. این بیمه ­نامه همانند بیمه تمام ­خطر مقاطعه­ كاران از جمله بیمه‌های تمام­ خطر می‌باشد كه تقریباً هرگونه زیان یا خسارت ناگهانی یا غیر قابل پیش­ بینی كه در طول مدت بیمه به اموال بیمه ­شده وارد می‌آید، مشروط به اینكه به نحوی مشخص در بیمه­ نامه مستثنی نشده باشد را تحت پوشش قرار می‌دهد كه مهم­ترین آن­ها  عبارتند ‌‌از:

·        آتش‌سوزی، صاعقه، انفجار، سقوط هواپیما و همچنین خسارت ناشی از كاربرد آب و یا سایر اقداماتی كه به منظور اطفای حریق صورت می‌گیرد

·        سیل‌، طغیان آب‌، باران‌، برف، بهمن‌، امواج عظیم دریا در اثر آتشفشان

·        هر نوع توفان

·        زمین لرزه‌، نشست زمین‌، لغزش زمین و صخره‌ها

·        دزدی ساده‌، سرقت با شكست حرز

·        خطاهایی‌كه در هنگام نصب صورت پذیرد

·        سهل انگاری‌، عدم مهارت‌، عدم تجربه‌، اعمال توام با سوء نیت‌

·        اتصال كوتاه‌، جرقه زدن‌، ولتاژ بیش از حد

·        فشار یا خلأ بیش از حد‌، از هم گسیختن در اثر نیروی گریز از مركز

·        حمل و نقل اشیای مورد نصب در محوطه نصب